Nors vieni pigesnių yra skydiniai namai kainos vis tiek gali priversti pamąstyti – kur gauti tiek pinigų? Daug jaunų šeimų nori gyvenimą pradėti ne nuomojame bute ar pas tėvus, o turėdami savo būstą. Faktas, kad norint turėti namus, dirbti tikrai reikės. Tačiau visgi kokie yra pagrindiniai būdai, kuriuos žmonės pasirenkami, norėdami galėti sumokėti tą namų kainą?
Paskolos
Vienas iš populiariausių būdų gauti pinigų namo statybai yra paskolos, kreditai. Nebūtinai bus taikomas tik vienas būdas norint užtikrinti finansavimą skydinio namo pastatymui. Tačiau visgi paskolos gali būti ir didelės, ir mažos, kartais ir visos paskolos užteks tam, kad pasistatytumėte tinkamus namus. Tokius dalykus žmonės stengiasi derinti tarpusavy. Būsto paskolas palankiomis sąlygomis suteikia bankai, taip pat ir kreditų bendrovės. Tačiau norint gauti paskolą, reikia nemažai pasistengti. Reikia turėti įrodymus, kad tikrai galėsi ją grąžinti, pateikti tikslius namo statybos projektus, dar daugiau popierių prisideda tada, kai į visą reikalą įveliami ir vaikai. Jeigu šeimoje yra vaikų, reikia dar daugiau dokumentų. Paskolos maksimali suma skaičiuojama pagal pajamas, vaikų skaičių, taip pat kitus finansinius įsipareigojimus. Niekas nenori duoti paskolos tada, kai akivaizdu, kad ji žmogui taptų kilpa po kaklu. Tačiau, jeigu bankas teikia paskolą, tai ši dažniausiai tampa viena iš patogiausių būdų pasistatyti skydinį, medinį ar kitokį namą.
Paveldėjimai
Laimingiesiems pasiseka paveldėti kokio nors nekilnojamojo turto iš tėvų. Tuomet tai, ką gavo iš jų, tampa tuo, kas gali transformuotis į kitą nuosavą būstą. Pavyzdžiui, paveldėjimas koks sklypas ar namas kur nors kaime, tai vėliau parduodama, ir tada už gautus pinigus galima investuoti į savo namo statybas.
Darbas užsienyje
Kai kurie žmonės nenori imti paskolų, o gal dėl mažo atlygio tiesiog negalėtų to gauti. Taip pat yra žmonės, kurie ir negauna paveldėjimo. Tad kokia lieka išeitis tokiems žmonėms, jeigu jie nori turėti namus, o pinigų tam nėra? Juk su paprasto žmogaus vidutine alga Lietuvoje namams nesusitaupysi. Tokiu atveju žmonės aukojasi ir išvyksta dirbti į užsienį. Ten būdami per kelis metus sutaupo būsto statybai. Deja, neretai dirbant užsienyje būna, kad planai pasikeičia. Gaudami gerą algą, iš kurios ir būstui gali sutaupyti, žmonės ima nebenorėti grįžti į Lietuvą, kur vis tenka durstyti galą su galu. Tad šis būdas gauti pinigų būsto statybai iš tiesų yra rizikingas.