Net ir apsauginiai grudinti stiklai neišsaugos telefono ekranėlio, jeigu padėsite jį po buldozerio ratais. Tačiau tokios situacijos juk dažniausiai nenutinka, ar ne? Dažniausiai ekranėliai sudaužomi paprastose situacijose, kasdienybėje. O kas nutinka, kai jie dūžta? Priklauso nuo telefono ir nuo jo savininko.
Senos kartos telefonai neturėjo liečiamojo ekrano
Ar prisimenate senuosius telefonus su paprastais ekranėliais? Tie kartais irgi skildavo, bet telefoną reikėdavo numesti ant asfalto ar ant jo užlipti. Tuomet būdavo galima naudotis telefonu ir toliau, tačiau nieko nematyti. Tad jeigu kaip aklasis gali vadovautis tik kitais pojūčiais, drugelis ant ekrano netrukdo. Beje, drugelis kaip išsiliejusios spalvos paprastai atsirasdavo dėl to, kad tai skystųjų kristalų, išlietų kita tvarka, paveikslas. Taigi, telefonas veikdavo, jį galima valdyti, bet vaizdo nėra. Žinutę parašyti gali, bet neperskaitysi. Paskambinti gali, atsiliepti gali, bet nežinai, kas skambina, ir pan.
Dabartiniai telefonai turi ekraną, kurį reikia saugoti
Dabartiniai telefonai turi itin dažnai skylančius ekranėlius. Nedidelis sukrėtimas, ir ekranas suskyla. Pažvelkite į troleibuse važiuojančių studentų telefonus – beveik kiekvienas jis turės suskilusį ekraną. Nes jie suskyla labai greitai, o telefoną dar naudoti būna galima gana ilgai. Taigi, dabartiniai telefonai gali turėti tokį ekraną, kurį reikia saugoti. Kai suskyla telefono ekranas, nebetenkame galimybės jį valdyti. Iškart prasideda kur kas prastesni reikalai. Tuojau pat telefono ekranas pradeda rodyti nesąmones, kai paliečiame, pasispaudžia ne tai, kas mus iš tiesų domina ir pan.
Saugojimo priemonės
Ką daryti, kad galėtume naudoti savo telefoną be baimės, kad jis tuojau neveiks? Tam reikia naudotis tam tikromis saugojimo priemonėmis. Visų pirma, puikiausia ir tvariausia telefono stiklo saugojimo priemonė yra grūdintas stiklas telefonui. Su šia priemone galite maksimaliai apsaugoti ekranėlį, išlaikyti jo naujumą, gerą būklę. Jeigu skils, tai pirmiausiai tas apsauginis stiklas. Kitas variantas, kuris neapsaugos nuo skilimo, tačiau užtikrins nesusibraižymą – apsauginė plėvelė ekranėliui. Taip pat labai geras dalykas.
Ateities prognozės: niekada nesuskylantis ekranas
Tačiau panašu, kad ateityje nei nerimo dėl skylančių telefonų ekranų, nei jų apsaugų nebeliks. Nemažai mobiliųjų ir išmaniųjų telefonų gamintojų žada, kad dūžtantis ekranėlis liks praeities reliktu, nes jau ruošiama naujoji nedūžtančių telefonų karta. Kai ji atsiras, mums visiems bus dar patogiau įsivaizduoti, kad telefonas yra kone mūsų pačių kūno dalis. Belieka tik to sulaukti.